Bezpečná jízda na jaře

Řízení na jaře může být obtížné, protože většina z nás chce mít na svém autě letní pneumatiky a zimní pneumatiky uskladnit. Musíte však zajistit, aby se zimní počasí nevrátilo. Na silnicích by měl být sníh a rozbředlý sníh, abyste mohli bezpečně jezdit s letními pneumatikami. Zimní pneumatiky by měly být udržovány tak dlouho, dokud si stále myslíte, že se může vrátit sníh. Pokud jste silně závislí na svém autě, měli byste počkat déle, abyste se ujistili, že se nezaseknete letními pneumatikami, a pak máte sněhovou bouři. Nikdy nesmíte zkusit jet s letními pneumatikami, když máte silnice pokryté sněhem, ledem nebo rozbředlým sněhem. I když je déšť smíšený se sněhem, může být velmi nebezpečné řídit bez řádně schválených zimních pneumatik.

Celoroční pneumatiky jsou ideální pro jízdu na jaře, protože zvládnou zimní i letní podmínky, pokud jsou schváleny v zimě. Jsou ideální pneumatikou pro oblasti, které mají nestabilní povětrnostní podmínky se spoustou změn mezi letními a zimními podmínkami. Nejsou však nejlepší, pokud máte dlouhé zimy, protože při přechodu na zimní pneumatiky a střídání s letními máte lepší bezpečnost.

 

Při řízení by to mělo být především o bezpečnosti, což znamená, že budete muset mít bezpečné vozidlo a ujistěte se, že jste vozidlo vybavili bezpečnými pneumatikami prvotřídní kvality. Když si koupíte prémiové pneumatiky, získáte lepší pneumatiku s lepšími bezpečnostními vlastnostmi, která také vydrží déle a během jízdy spotřebuje méně paliva. Dlouhodobé úspory a bezpečnost daleko převyšují počáteční investici navíc. Vlastnosti, jako je kratší brzdná dráha, lepší ovladatelnost a přilnavost v kombinaci s lepším jízdním komfortem, jsou velmi cenné, pokud jste již do nákupu vozidla investovali spoustu peněz.

Na jaře může být mnoho měnících se povětrnostních podmínek, od zasněžených silnic až po tající sníh nebo dokonce rozbředlý sníh. Rozbředlý sníh může být velmi složitý a může dokonce způsobit, že se auto dostane na kluzák, což se stane, když se vrstva rozbředlého sněhu dostane mezi pneumatiky automobilu a povrch silnice. Ztrácíte-li kontakt s povrchem vozovky, ztratíte také kontrolu nad vozidlem, protože brzdění a zatáčení nebudou při jízdě na rozbředlém sněhu potvrzeny. Proto je to velmi nebezpečný stav a budete muset mít kvalitní pneumatiky, které tomu budou moci zabránit. Musíte také mít pneumatiky, které mají dostatečnou hloubku dezénu, protože nízká hloubka dezénu zvyšuje pravděpodobnost, že k tomu dojde.

Jakmile uvěříte, že zima už uplynula a přejdete na letní pneumatiky, jste připraveni užít si příjemné jaro s nadějně krásným počasím a perfektními jízdními podmínkami a můžete mít letní pneumatiky na svém vozidle, dokud nebude čas přejít zpět na zimní pneumatiky, než se zimní podmínky vrátí během podzimů nebo na začátku zimy.

Více informací o pneumatikách pro jízdu na jaře. Navštivte: https://www.nokiantyres.cz/