Celoroční pneumatiky mají ve střední Evropě jasné výhody

zimních pneumatik

Výběr celoroční pneumatiky, pokud žijete ve střední Evropě, má několik jasných výhod. Hlavním důvodem je to, že teplota je často nepředvídatelnější. Složitější je zvládnout buď jen letní pneumatiky, nebo kombinaci letních a zimních pneumatik. Pokud v průběhu roku nejsou žádné zimní podmínky, můžete si vystačit s letními pneumatikami. Pokud máte nějaké zimní podmínky a chcete pokračovat v používání svého vozidla, budete si muset nechat schválit některé doplňky pro zimní použití.

Výběr pneumatik závisí na počasí a vašich jízdních návycích. Pokud máte dlouhé a jasné zimy, zimní pneumatiky budou vždy nejlepší z hlediska výkonu a bezpečnosti. Při nepředvídatelných povětrnostních podmínkách však mohou celoroční pneumatiky poskytnout lepší a pohodlnější možnost zvládnout letní i zimní podmínky. Můžete také použít stejnou sadu po celý rok a nemusíte se starat o včasné změny mezi pneumatikami, abyste dosáhli nejlepší bezpečnosti a výkonu.

S celoročními pneumatikami budete mít vždy pneumatiky, které zvládnou povětrnostní podmínky. To může zlepšit bezpečnost při jízdě, jako byste měli letní pneumatiky a neočekávané sněžení, při pokusu o jízdu vám bude hrozit nebezpečí. Při nepředvídatelném počasí se to může stát častěji, než si dokážete představit, a pokud v těchto dnech nemůžete své vozidlo používat, bude to velmi nepohodlné. Bude to ještě horší, pokud stále používáte své vozidlo a riskujete své a ostatní řízením. Pokud máte špatné pneumatiky a neměli byste riskovat jízdu s pneumatikami, které pro tyto podmínky nejsou schváleny, měli byste vždy nechat auto za sebou. Proto se většina nehod stane, když dojde k náhlým změnám počasí. Vozidla mají nakonec namontované nesprávné pneumatiky.

Při výběru celoročních pneumatik se musíte ujistit, že jste si vybrali prémiové pneumatiky, které mají skvělé vlastnosti v chladném i teplém počasí. Vytváření pneumatik, které mohou být v bezpečí po celý rok, není snadné a také musí projít přísnými testy, aby na boční stěnu dostali symbol Alpine (3PMSF). To je to samé, co mají zimní pneumatiky. Tím bude zajištěno, že budou dobře fungovat na sněhu a ledu. U letních nemovitostí můžete použít štítek pneumatiky EU, abyste získali dobrou představu o tom, jak dobře budou fungovat.

U celoročních pneumatik je kritickou součástí to, jak dobře budou fungovat v mokrých podmínkách během teplé sezóny a jak dobře budou fungovat na sněhu a ledu v chladných podmínkách. Předpokládejme, že mohou poskytnout dobrý výkon a bezpečnost všem těmto. V takovém případě budete mít bezpečnou alternativu ve srovnání s výměnou mezi letními a zimními pneumatikami a riskováním, že nedostanete správné načasování, a možná budete mít na zimních pneumatikách vysoké opotřebení. Je to proto, že zimní pneumatiky se v teplém počasí nadměrně opotřebovávají, protože řidiči by je měli používat za nízkých teplot.

Další informace o celoročních pneumatikách naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/