Daj dużo czasu na jazdę i nie stresuj się zimą

pneus

Napięty harmonogram i stres nie stwarzają dobrej sytuacji podczas jazdy w zimowych warunkach. Oczywiście nie jest to optymalne rozwiązanie do jazdy, ale zimą warunki nie zawsze są wybaczające. Zimą pośpiech może łatwo skończyć się wypadkiem. Prowadzenie pojazdu powinno polegać na ostrożnej jeździe i poświęcaniu czasu. Bardzo ważne jest, aby zachować odpowiednią odległość od samochodów przed Tobą, ponieważ droga hamowania wydłuża się podczas zimy, jeśli jedziesz po śliskich nawierzchniach, takich jak oblodzone i zaśnieżone drogi. Zawsze miej czas, jaki to zajmuje, niezależnie od dużego natężenia ruchu, nieoczekiwanych wydarzeń lub opóźnień.

Musisz upewnić się, że Twój pojazd jest wyposażony w dobry komplet opon letnich na sezon letni i dobry komplet opon zimowych na sezon zimowy. Oba pomogą zapewnić najlepsze osiągi pojazdu przez cały rok. Dlatego naprzemiennie wybierasz te opony, aby jak najlepiej poradzić sobie ze specyfiką każdego sezonu. W sezonie letnim chcesz mieć pewność, że masz doskonałą przyczepność na suchych i mokrych drogach oraz doskonałą reakcję na jazdę, a zimą musisz upewnić się, że masz dobrą przyczepność na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Następnie musisz opanować sztukę zmiany opon, zanim zacznie się zima, aby nie zostać z letnimi oponami, gdy na drogach już leży śnieg.

W sezonie zimowym masz możliwość wyboru opon z kolcami lub bez kolców, jeśli są one dozwolone w kraju, w którym mieszkasz. W niektórych krajach można również używać opon na każdą pogodę, które są hybrydą opony letnie i zimowej i mogą być homologowane na zimę i mieć symbol 3 PMSF na ścianie bocznej. Dopóki są zatwierdzone na zimę, będą zapewniać dobre osiągi na zimowych nawierzchniach.

Więcej informacji na temat wysokiej jakości opon można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl