Dejte svému vozu kondici a připravte se na zimní sezónu

pneumatiky

Řízení v zimě je náročné; správným výběrem pneumatik si to však můžete výrazně usnadnit. Kvalitní zimní pneumatiky jsou nejlepším způsobem, jak zajistit bezpečnou jízdu v zimě. Můžete si vybrat mezi pneumatikami s hroty nebo bez hrotů, kde hroty mají lepší výkon na ledu než ty bez hřebu, zatímco na sněhu a břečce jsou stejně dobré. Je však velmi důležité zajistit si včasné namontování pneumatik, než přijde zimní počasí. Řízení s letními pneumatikami v zimních podmínkách je spojeno s velkým nebezpečím a je třeba se mu vyhnout.

Letní pneumatiky mají jiný dezén a gumovou směs, což je v zimě špatná volba. Takže i od okamžiku, kdy teplota klesne pod nulu, byste měli mít na autě zimní pneumatiky. Budete potřebovat gumovou směs zimních pneumatik a také dezén. Pokud zvolíte pneumatiku s hroty nebo bez hrotů, bude to souviset spíše s tím, jestli žijete v oblasti, která je ledovější nebo kde je více sněhových podmínek. Pneumatiky s hroty vždy překonají pneumatiky bez hrotů na čistém ledu a hustém sněhu.

Měli byste si naplánovat výměnu pneumatik, než přijde sníh, abyste byli připraveni. Pokud jste příliš pozdě, nezkoušejte řídit letní pneumatiky, protože je lepší nechat auto jeden nebo dva dny, dokud neroztaje sníh. Pokud se změníte příliš pozdě, teplé počasí se nemusí vrátit. Včasná výměna pneumatik je důležitá a svěřit profesionálům výměnu pneumatik za vás může být velmi výhodné a pneumatiky vám také mohou uložit do úschovny pneumatik, abyste je tam měli, dokud je znovu nebudete potřebovat.

Kromě kontroly, zda jsou vaše pneumatiky dobré pro zimní jízdu, je také dobré zkontrolovat, zda je zbytek auta na zimu dobře připraven. Proto je dobré provést rychlou opravu vozu a ujistit se, že všechny důležité části vozu fungují tak, jak by měly. Budete se muset spolehnout na to, že brzdy a tlumiče fungují dobře a že jsou naplněny všechny kapaliny a že světla fungují tak, jak by měla, když vstoupíte do temnější zimní sezóny.

Je také důležité zajistit, abyste měli v autě nouzovou sadu, která obsahuje škrabku na okno, lopatu a nějaké teplé oblečení na zimu. Svítilna a napájecí banka pro váš telefon mohou být dobrým doplňkem, pokud uvíznete nebo se vám porouchá auto. Včasnou výměnou pneumatik, montováním kvalitních pneumatik na auto a vědomím, že je vůz v dobrém stavu, snižujete pravděpodobnost, že k tomu dojde během jízdy.

Další informace o výměně pneumatik na zimní pneumatiky naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/