Dlaczego opony na każdą pogodę są idealne dla dużej części Europy Środkowej

opony zimowe

Koncepcja opon na każdą pogodę polega na tym, że masz zestaw opon, który poradzi sobie z każdą pogodą. Bez względu na to, czy masz zaśnieżone zimowe drogi, czy suche letnie, poradzisz sobie z tym samym kompletem opon. Z oponami, które radzą sobie w tak szerokim zakresie warunków, masz oczywiście pewne zalety i wady. Zaletą jest zdecydowanie to, że zawsze jesteś gotowy do jazdy bez względu na warunki pogodowe. Jesteś też bezpieczniejszy niż posiadanie niewłaściwego kompletu opon na sezon. Istnieje również czynnik wygody, który może odgrywać znaczącą rolę w ich wyborze. Wadą jest to, że rezygnujesz z osiągów i bezpieczeństwa, porównując opony letnie w warunkach letnich i zimowe w warunkach zimowych.

Zawsze uzyskasz lepsze osiągi, używając dedykowanej opony, która została zoptymalizowana pod kątem węższego zakresu użytkowania. Opony letnie muszą uwzględniać tylko mokre i suche drogi, ale dzięki temu mogą zapewnić najlepsze możliwe właściwości w tym zakresie. Bieżnik jest ustawiony tak, aby zapobiegać aquaplaningowi, zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, a także oczywiście na suchych drogach. Jeśli chodzi o opony zimowe, bieżnik można zoptymalizować pod kątem śniegu, lodu i błota pośniegowego. Możesz wprowadzić kołki lub dodać kriokryształy do ​​bieżnika, aby poprawić przyczepność na śliskich powierzchniach. Dlatego uzyskasz od nich lepsze osiągi, ale wymaga to zamontowania opon przed zmianą pogody.

Jeśli masz długie zimy, zmiana na dedykowane opony zimowe jest gwarantowana i gwarantuje większe bezpieczeństwo, jednak w większości regionów Europy Środkowej zimowa pogoda jest ograniczona, a masz kilka lat prawie bez zimowej pogody, tutaj opony na każdą pogodę oferują świetne bezpieczeństwo przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl