Dlaczego opony zimowe przewyższają wszystkie inne opony zimą

opony zimowe

Najlepsze opony zimą to oczywiście opony zimowe. Opony zimowe są specjalnie zaprojektowane do jazdy w warunkach zimowych, w których występuje śnieg, lód i błoto pośniegowe. Błoto pośniegowe to mokry śnieg, który pojawia się, gdy śnieg topnieje lub pada na śnieg, stwarzając bardzo trudne warunki do wjazdu i gdzie opony będą musiały usunąć ten błoto z nawierzchni drogi. Jeśli opony nie usuną błota pośniegowego, stracą kontakt z drogą i samolotem na wierzchu warstwy błota pośniegowego. Powoduje to utratę kontroli nad pojazdem przez kierowcę i łatwo może spowodować wypadek.

Zimą możesz również używać opon całorocznych z homologacją zimową, które również dobrze radzą sobie z błotem pośniegowym, a także w warunkach zimowych, ponieważ są do tego zatwierdzone, ale jeśli chodzi o trudne warunki zimowe, dedykowane opony zimowe są zawsze najlepszą opcją dla wydajności i bezpieczeństwa. Opony zimowe istnieją zarówno jako opony z kolcami, jak i bez kolców, przy czym oba są doskonałym wyborem do jazdy w trudnych zimowych warunkach. W oponach z kolcami zastosowano metalowe kolce, które zapewniają przyczepność na lodzie, a specjalnie zaprojektowany bieżnik zapewnia przyczepność na śniegu. W oponach bez kolców zastosowano innowacyjną konstrukcję lameli w bieżniku oraz dodatek kriokryształów w bieżniku, aby zapewnić przyczepność na lodzie, a także zastosowano ten sam wzór bieżnika, który zapewnia przyczepność na śniegu.

Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości opon zimowych, takich jak Nokian Hakkapeliitta 9, które są oponami z wyższej półki i są zwycięzcami testów w magazynach motoryzacyjnych na całym świecie i są przeznaczone dla kierowców, którzy nie chcą rezygnować z zimowego bezpieczeństwa. Zapewnia pewną przyczepność w każdych warunkach zimowych, a także doskonałą obsługę. Te opony z kolcami są dobrym przykładem dedykowanej opony zimowej, która zapewnia doskonałą przyczepność na oblodzonych i zaśnieżonych drogach, a także na mokrych drogach.

Te opony wykorzystują nową poduszkę z ekologicznymi kołkami, która została stworzona w celu zmniejszenia zarówno zużycia drogi, jak i hałasu. Dodali również opatentowaną technologię podwójnych kołków z różnymi ćwiekami na środku i po bokach. Ponadto ta wersja ma dodatkowe bloki bieżnika, aby zapewnić jeszcze lepszą przyczepność, a połączenie kołka kotwiącego, konstrukcji kołnierza i poduszki Eco Stud zapewnia doskonałą przyczepność i miękki kontakt z kołkami na wszystkich nawierzchniach jezdnych.

Opony Nokian Hakkapeliitta 9 zostały zaprojektowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, takich jak „wspomaganie hamowania”, czyli innowacja opracowana na tylnych krawędziach bloków bieżnika na krawędziach opony, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo w trudnych warunkach pogodowych. To wraz z innymi innowacjami sprawia, że ​​jest to jedna z najbardziej zaawansowanych i najbezpieczniejszych opon na rynku na surowe zimy. Upewnij się, że masz je zamontowane, zanim spadnie pierwszy śnieg, i pamiętaj, aby po zimie przełączyć się z powrotem na opony letnie. Pamiętaj też, że opony z kolcami nie są dla każdego miejsca i że są one zakazane w niektórych krajach.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie www.nokiantyres.pl