Jak často byste měli kontrolovat hloubku dezénu?

pneumatikyNeexistují pro to žádné jasné pokyny, protože to závisí na tom, jak daleko jedete, a na vašem stylu jízdy. Klidnější a opatrnější styl jízdy bude mít za následek nižší opotřebení pneumatik. Záleží také na tom, jestli řídíte benzínový vůz, elektrický nebo hybridní. Elektrické a hybridní mají obecně za následek vyšší opotřebení v důsledku vyššího točivého momentu a těžších vozidel. Nejlepší je pravidelně kontrolovat pneumatiky, zda nejsou poškozené, a odstranit kameny, které by mohly uvíznout v dezénu.

Když je kontrolujete pravidelně, můžete také rychle zkontrolovat hloubku dezénu. Pokud vedete protokol o zkontrolovaném datu a hloubce dezénu, můžete začít zjišťovat, kdy dosáhnete úrovně 4 mm, když je čas přezout na novou sadu pneumatik. Jakmile se přiblížíte ke 4 mm, můžete také měřit častěji, abyste věděli, kdy je čas zajet do pneuservisu koupit novou sadu a nechat je vyměnit.

Nezáleží na tom, jaké bude načasování, když dosáhnete 4 mm; měli byste okamžitě přezout, i když se brzy můžete přezout na zimní pneumatiky. Na podzim se vám nechce jezdit s obutými pneumatikami, které mají špatné vlastnosti. To může být docela nebezpečné, zejména proto, že počasí může být během podzimu náročné, takže byste měli mít dobrou sadu pneumatik s dobrými vlastnostmi.

Nízká hloubka dezénu bude mít za následek horší přilnavost, takže je větší pravděpodobnost, že dostanete smyk. Rovněž se zvýší vaše brzdná dráha, takže budete mít větší pravděpodobnost nehody, protože nemůžete včas zastavit. Když prší nebo je povrch vozovky velmi mokrý, je větší pravděpodobnost aquaplaningu s nízkou hloubkou dezénu, což je jedna z největších příčin nehod během deště. Nezapomeňte tedy zkontrolovat hloubku dezénu a vyměnit pneumatiky, jakmile dosáhnete prahu 4 mm, abyste mohli pokračovat v jízdě s dobrými bezpečnostními vlastnostmi a potřebnou přilnavostí a kontrolou. Pokud máte hybridní nebo elektromobil, zkontrolujte si také, zda je nutné pneumatiky vytočit, aby se vyrovnalo opotřebení.

Když přezouváte mezi letní a zimní pneumatikou, je zřejmé, že je čas na kontrolu pneumatik. Předpokládejme, že změnu necháte na servisní stanici. Budou schopni dát odborný názor na stav vašich letních pneumatik, když je sundají, a pak se ujistit, že vaše zimní pneumatiky jsou v dobrém stavu, než si je obujete. Pokud letní pneumatiky nemají dostatečný dezén pro další sezónu, možná byste měli zvážit nákup nové sady již nyní a uložení ráfků s novými pneumatikami. To vám ušetří stres, když skončí zima, protože nemusíte začít hledat nové pneumatiky, když si chcete začít užívat jarního počasí.

Další informace o hloubce dezénu naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/