Letní pneumatiky do letních podmínek a před příchodem sněhu

pneumatiky

To, že letní pneumatiky jsou na léto, zní celkem jasně. Alespoň je to zřejmé při nákupu pneumatik, ale jakmile začnete jezdit a povětrnostní podmínky se mohou změnit, můžete zapomenout, že pokud se změní počasí nebo pojedete do oblasti s jinými podmínkami, tyto pneumatiky už nemusí být dobré.

Letní pneumatika je to nejlepší, co můžete pro horké a suché letní dny s vysokými teplotami a suchým asfaltem získat. Není to o nic lepší než tohle. Skvěle vystupují i ​​během vydatného letního deště, o kterém všichni víme, že občas přijde. Drážky v pneumatice jsou navrženy tak, aby odtlačovaly vodu do strany, když se pneumatika pohybuje nahromaděnou vodou na povrchu. Klíčem je odtlačit vodu, aby pneumatika měla stále kontakt s povrchem vozovky. Pokud pneumatika nedokáže odtlačit všechnu vodu do stran, riskujete, že se dostanete do situace, kdy budete mít vodu mezi pneumatikou a vozovkou. Tento stav se nazývá aquaplaning. Výsledkem je stav, kdy pneumatika klouže po vodě a ztrácí veškerou přilnavost, kterou si vytvořila jako guma na asfaltu.

Aquaplaning je stav bez kontroly. Toto je nebezpečný stav. Způsob, jak se z tohoto stavu dostat, je snížit rychlost; jakmile se rychlost sníží, pneumatika bude schopna znovu vytlačit dostatek vody do stran, aby znovu získala kontakt s povrchem, a obnoví se trakce. Čím větší hloubku dezénu a kvalitnější pneumatiku máte, tím menší je pravděpodobnost, že to zažijete. Ujistěte se, že hloubka dezénu je u všech pneumatik vyšší než 4 mm. Rychlost je dalším důležitým faktorem, proto se snažte přizpůsobit rychlost aktuálním povětrnostním podmínkám. Vždy je upřednostňována mírná rychlost a rychlostní limity nejsou nastaveny jako rychlost, kterou musíte jet bez ohledu na podmínky, ve kterých se nacházíte.

Pokud se pohybujete směrem k zimnímu počasí nebo mrazu, musíte přejít na pneumatiku určenou pro zimní podmínky. Potřebujete zimní pneumatiky, které mají drážky, které si poradí se sněhem a břečkou místo vody. Zde je klíčové, aby pneumatika dokázala odtlačit rozbředlý sníh, aby se zajistilo, že budete mít kontakt s povrchem vozovky stejným způsobem, jako bylo důležité, abyste měli kontakt, když byla na vozovce voda. Kromě drážek, které zvládají sníh a rozbředlý sníh, musí vaše běhouny poskytovat dostatečnou trakci, aby byla zajištěna vaše bezpečnost při jízdě. Musí vám poskytnout dostatečnou trakci, když zrychlujete, když uvolňujete, když zatáčíte a zatáčíte.

Vysoce kvalitní pneumatika zajistí, že budete mít lepší výkon po celý rok a že budete při jízdě ve větším bezpečí. Na své pneumatiky se musíte spolehnout bez ohledu na povětrnostní podmínky, které zažíváte.

Pro více informací o letních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/