Opony na każdą pogodę zapewniają elastyczność zimą

opony na kazda pgode

Wraz ze zbliżającą się jesienią i zimą, a jeśli mieszkasz w okolicy, w której występują powtarzające się zimowe warunki pogodowe, opony na każdą pogodę mogą być dobrym rozwiązaniem. Istnieją opony na każdą pogodę, które są zatwierdzone do użytku zimowego i mają symbol „płatka śniegu z trzech szczytów gór” (3PMSF), taki sam jak na oponach zimowych. Opony na każdą pogodę są w rzeczywistości hybrydą między oponami zimowymi i letnimi, co czyni je idealnymi oponami całorocznymi na obszarach o warunkach zimowych. Pozwala to również na jeden komplet opon na cały rok bez konieczności zmiany opon letnich na zimowe.

Opony na każdą pogodę są wykonane z bieżnika składającego się z pośredniej mieszanki gumowej, która zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach drogowych, będąc jak wspomniano hybrydą między oponami zimowymi i letnimi, dzięki czemu są idealne na oba sezony. Dlatego w zimnych porach roku, kiedy drogi są oblodzone, zaśnieżone i mokre, sprawdzają się równie dobrze, jak w ciepłych porach roku, takich jak wiosna, lato i część jesieni. Mimo że opony na każdą pogodę są przystosowane do użytku w warunkach zimowych, warto zauważyć, że nic nie przewyższa opony z kolcami na lodzie, zwłaszcza jeśli chodzi o przyczepność boczną. Korzystanie z dedykowanych opon zimowych przewyższa opony na każdą pogodę w trudnych warunkach zimowych, niezależnie od tego, czy używasz opon z kolcami czy bez.

Dodatkowo unikalny wzór bieżnika z rowkami skutecznie oczyszcza oponę ze śniegu, błota pośniegowego i wody, zapewniając doskonałą przyczepność i niezawodne prowadzenie w każdych warunkach, chroniąc w ten sposób przed aquaplaningiem i slushplaningiem. Slushplaning może wystąpić, gdy śnieg topnieje, a na drodze pojawia się błoto pośniegowe. Możliwość transportu wody i błota pośniegowego z bieżnika na bok opony pozwala na utrzymanie odpowiedniego kontaktu z drogą oraz zapewnia stabilność potrzebną do bezpiecznego i wygodnego prowadzenia pojazdu.

Opony na każdą pogodę to jedyne opony, które mogą być używane przez cały rok, jeśli w Twojej okolicy jest zima. Jeśli w okolicy, w której mieszkasz, nie ma zimy, możesz korzystać z lata przez cały rok. Opony na każdą pogodę w zimie przewyższają opony letnie, ponieważ opony letnie stają się twarde i nie mają odpowiedniego bieżnika, więc nie są zalecane na zimę. Liczne innowacje w oponach całorocznych i letnich sprawiają, że są one równie dobre w pozostałych trzech porach roku. Większość opon każdego dnia oferuje obecnie niski opór toczenia, co pozwala oszczędzać paliwo, a tym samym środowisko, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i prowadzenia.

Ponieważ opony letnie twardnieją w niskich temperaturach, nie można próbować jeździć z nimi w samochodzie. Na niektórych obszarach jest to niezgodne z prawem, ponieważ w warunkach zimowych wymagane jest posiadanie opon zimowych. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i innym na drogach. Jazda na twardych oponach z niewłaściwym bieżnikiem jest niebezpieczna, więc upewnij się, że używasz tylko opon z homologacją zimową i upewnij się, że mają one dobrą głębokość bieżnika i nie są zużyte.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie www.nokiantyres.pl