Skutečný test letních pneumatik za mokra

 

 pneumatiky

Při jízdě v létě v letních podmínkách je řízení na suchých asfaltových vozovkách nejvhodnějšími podmínkami, zatímco silný letní déšť jej může rychle proměnit v náročné situace. Proto se musíte ujistit, že letní pneumatiky, které si vyberete, vás udrží v bezpečí, jakmile se těmto podmínkám vyrovnáte. Jízda se špatnými pneumatikami, pneumatikami s nízkou hloubkou dezénu nebo pneumatikami, které nemají dobré mokré vlastnosti, se mohou stát velmi nebezpečnými.

Když vyberete nové letní pneumatiky, měli byste zkontrolovat štítek pneumatiky EU, co obsahuje, pokud jde o přilnavost na mokru. Přilnavost na mokru naznačuje, jak rychle můžete zastavit auto na mokrém asfaltu, takže čím kratší vzdálenost můžete vozidlo úplně zastavit, tím lépe zvládnete vyhýbat se nehodám během zimy. Štítek EU pro pneumatiky může být přínosný, pokud chcete porovnat výkon různých pneumatik během léta. Zmiňuji léto, protože testy štítků pneumatik se provádějí při teplotách, kde by se měly používat letní pneumatiky, nikoli při teplotním rozmezí zimních pneumatik.

Schopnost bezpečně řídit v nebezpečných podmínkách zvyšuje celkovou bezpečnost. Když narazíte na mokrou vozovku, brzdná dráha se zvýší, což zvyšuje pravděpodobnost nehody. Vůz je také pravděpodobnější, že aquaplane a ztratí kontrolu. Ztráta kontroly v důsledku aquaplaningu významně přispívá k nehodám, ke kterým dochází během léta, a největší, pokud jde o silné dešťové podmínky. Hlavním důvodem je příliš vysoká rychlost a pneumatiky nejsou v dostatečně dobrém stavu. Hloubka dezénu je opotřebovaná nebo je kvalita pneumatik horší.

Pro vaši vlastní, vaši rodinu a další bezpečnost se vždy ujistěte, že jste vybrali pneumatiky, které jsou bezpečné a fungují dobře za podmínek, kterým budete čelit. Rovněž se ujistěte, že budete pneumatiky řádně udržovat, abyste se ujistili, že je tlak v pneumatikách správný, že je dostatečná hloubka dezénu a že budete pneumatiky střídat mezi ročními obdobími nebo podle potřeby. Všechna tato preventivní měření zajistí, že vaše pneumatiky vydrží déle. Poté se musíte ujistit, že víte, kdy máte vyměnit novou sadu pneumatik. Rotace pneumatik zajistí, že můžete vyměnit všechny čtyři pneumatiky současně, takže budete mít stejnou přilnavost na všech čtyřech pozicích. Musíte se také ujistit, že máte na svém vozidle správné pneumatiky, abyste nejezdili se zimními pneumatikami.

Když se pokoušíte najít nové pneumatiky pro své vozidlo, ujistěte se, že jste zúžili vyhledávání na několik kandidátů. Jakmile to uděláte, měli byste je porovnat prostřednictvím štítku pneumatik EU, abyste se ujistili, že vybrané pneumatiky mají dobrou přilnavost za mokra a nejlépe také nízkou spotřebu paliva, což také ovlivňuje opotřebení pneumatik, kde budou trvat déle a na cestě spotřebujte méně paliva, abyste ušetřili peníze.

Další informace o pneumatikách s vynikajícími vlastnostmi za mokra a prevenci aquaplaningu naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/