Ujistěte se, že je váš vůz po celý rok v dobrém stavu

letní pneumatikyV průběhu roku se na autě může pokazit spousta věcí a služba, kterou výrobce automobilů doporučuje, nemusí stačit. Služba, kterou výrobce doporučuje, je založena na tom, kdy by měly být některé části zkontrolovány a změněny. Nezahrnuje žádné nepředvídané nebo neočekávané problémy, které by vaše auto mohlo mít. Je proto důležité poslouchat své auto a také navštívit autoservis, kdykoli máte pocit, že s autem není něco v pořádku.

Existuje mnoho jednoduchých kroků údržby, které můžete provést sami, a existuje mnoho rychlých kontrol, se kterými vám může servisní stanice pomoci. Rychlá služba například dokáže rychle posoudit kritické součásti a funkce vozu a zajistit tak, aby bylo vozidlo v dobrém a bezpečném jízdním stavu. Zde získáte odborníky, kteří se podívají na vaše auto a posoudí součásti. Dají vám vědět, zda jsou vaše tlumiče, brzdy a pneumatiky v dobrém stavu. Rovněž vám sdělí, zda potřebujete doplnit nebo vyměnit jakékoli kapaliny nebo žárovky. To je ideální udělat před kontrolou technického stavu nebo pokud plánujete vyrazit na delší cestu a samozřejmě kdykoli máte pocit, že něco není v pořádku.

Jednou z věcí, kterou byste si měli vždy sami ověřit, je, že fungují všechna světla kolem auta. Za druhé, vždy byste měli zkontrolovat své pneumatiky a ujistit se, že jsou bez škrábanců a prasklin a mají hloubku dezénu přes 4 mm. Pokud se blížíte 4 mm, možná už je načase změnit, abyste se ujistili, že máte dobré vlastnosti, pokud jde o brzdění a zabránění aquaplaningu.

Pokud s vašimi pneumatikami není bezpečné jezdit, bude celé auto nebezpečné. Proto se musíte starat o své pneumatiky a vyměnit je, když jsou opotřebované, přezout na zimní pneumatiky, když se blíží zima, a poté přezout zpět na letní pneumatiky po zimní sezóně. Součástí je kontrola tlaku v pneumatikách; váš výkon bude ovlivněn, pokud máte špatný tlak v pneumatikách. Nízké opotřebení pneumatik zvyšuje opotřebení a zvyšuje spotřebu paliva, takže to může být nákladná chyba i nebezpečný postup.

Péče o celé vozidlo a pneumatiky vždy zlepší výkon a bezpečnost při řízení. Nepřetržitá údržba by měla být vždy prioritou a jedinou otázkou by mělo být, jak často. Abyste optimalizovali životnost pneumatik, měli byste je otáčet. Výběrem prémiových pneumatik při nákupu nových pneumatik budete moci prodloužit životnost pneumatik, snížit spotřebu paliva a zlepšit bezpečnost. Pneumatiky budou také šetrnější k životnímu prostředí, protože vaše vozidlo bude vypouštět méně oxidu uhličitého.

Další informace týkající se testů údržby a stavu naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/