Vyhněte se létání pro lepší bezpečnost v celé Evropě

 letní pneumatiky

 

Při současných omezeních, pokud jde o létání, a také o omezení vstupu v některých zemích, by ve skutečnosti mohlo být místo létání pohodlnější řídit. Léto je vždy vhodný čas na řízení a když máte auto, můžete zastavit a navštívit místa na cestě. Díky tomu to může být zábavnější. A protože cena je téměř stejná, pokud zaplníte auto cestujícími, můžete snížit náklady na osobu naplněním auta.

Než vyrazíte na delší výlet, měli byste zkontrolovat, zda je vaše auto a pneumatiky v dobrém stavu. Musíte se ujistit, že vaše letní pneumatiky mají dobrou hloubku dezénu. Možná také řídíte s celoročními pneumatikami, ale to platí i pro ně. Když do auta nacpete lidi a zavazadla, je čas zastavit se u první čerpací stanice a zkontrolovat tlak v pneumatikách. Nízký tlak v pneumatikách může cestu velmi prodražit, protože zvyšuje spotřebu paliva a pneumatiky se rychleji opotřebovávají. Měli byste také zkontrolovat aktuální hloubku dezénu a pokud jste téměř na 4 mm, možná bude pro vás lepší pořídit si na cestu novou sadu pneumatik. Zkontrolujte také, zda je rezervní pneumatika v dobrém stavu a zda je v ní dostatek vzduchu.

Měli byste také zkontrolovat, zda všechna světla fungují, včetně brzdových. Doplňte kapalinu do stěračů a zkontrolujte olej. Jakmile je vše zkontrolováno, můžete odejít s vědomím, že auto a pneumatiky jsou v dobrém stavu. V závislosti na tom, jak daleko budete jezdit, stojí za to kontrolovat tlak v pneumatikách tu a tam, kdykoli se zastavíte pro palivo, abyste se ujistili, že je tlak stále podle doporučené hodnoty. Tlak se také mění s teplotou, takže pokud jedete mezi oblastmi, kde máte velké teplotní rozdíly, stojí za to tlak okamžitě zkontrolovat.

Stojí za to si před odjezdem udělat domácí úkol, abyste věděli, jak dojet autem tam, kam chcete jet, a také zjistit, jestli existují nějaká místa, na kterých by se vyplatilo zastavit. Poté vložte informace do navigačního systému automobilu, abyste byli připraveni a jakmile odjedete, můžete se soustředit na řízení. Při řízení není důležité být ve stresu, protože to z vás dělá horšího řidiče.

Zkontrolujte si také pojištění, které kryje všechny země, do kterých budete cestovat, a to, co potřebujete mít v autě. Vůz by měl být také vybaven zářivkovou vestou a výstražným trojúhelníkem, kdyby se něco stalo. Pokud se pak chystáte jet v zimě, je důležité vědět, že zimní pneumatiky s hroty nejsou povoleny v každé zemi a že v některých zemích možná budete muset mít v autě sněhové řetězy. Provedení výzkumu se vyplatí.

Další informace o pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/