Celoroční pneumatiky jsou v zimě mnohem lepší než letní pneumatiky

zimních pneumatik

Když máte zimu a přesto se chcete ujistit, že můžete jezdit bezpečně, budete muset používat pneumatiky se zimním schválením. Letní pneumatiky nejsou schváleny na zimu, ani nejsou vyrobeny pro zimní podmínky, takže nemůžete očekávat, že budou v těchto podmínkách fungovat dobře, a také nebudou, protože pro takové podmínky nejsou určeny. Když teplota klesne pod nulu, letní pneumatiky ztvrdnou. Letní pneumatiky také nemají žádný dezén, aby se vyrovnaly s jízdou na ledu a sněhu. To z nich dělá velmi špatnou a nebezpečnou zimní volbu.

Pokud máte pocit, že zimy nejsou tak hrozné, že byste se bez zimních pneumatik obešli a v zemi, kde žijete, nejsou povinné, pak by pro vás mohly být nejlepší celoroční pneumatiky. Vzhledem k tomu, že celoroční pneumatiky lze používat po celý rok, nemusíte se starat o předpověď počasí. V létě můžete jezdit stejně bezpečně jako v zimní sezóně. Díky tomu jsou tyto pneumatiky ideální pro podmínky, které jsou nepředvídatelné a nemusí vždy vyžadovat výměnu za zimní pneumatiky. Pokud však máte skutečné zimní podmínky, musíte mít zimní schválené pneumatiky, abyste byli v bezpečí. Na některých místech je v zimních podmínkách nezákonné jezdit bez zimních pneumatik.

Pokud bydlíte v lokalitě, kde by se jen v zimní sezóně mohly dostat nějaké zimní podmínky, a vaše vozidlo do té míry, že se bez něj v období, kdy máte sníh, neobejdete, budete muset buď přejít na zimní, nebo použít všechny – sezónní pneumatiky. Obě možnosti jsou dobré, ale celoroční pneumatiky mohou být nejpohodlnější možností. Pokud řídíte vysoce výkonné vozidlo a chcete se ujistit, že získáte nejlepší výkon na suchu, možná nebudete chtít používat celoroční pneumatiku po celý rok. V těchto případech je můžete stále používat na zimní sezónu a letní pneumatiky používat v letním období.

Tímto způsobem získáte nejlepší výkon během léta a zároveň budete mít zimní ochranu během zimního období. To vám poskytne nejlepší celoroční bezpečnost, když čelíte zimním výzvám a chcete optimální výkon v létě. Klíčové je, že jízda na sněhu nebo ledu s letními pneumatikami není bezpečná, takže budete muset najít vhodné řešení, jak se jejich používání vyhnout. Většina lidí bude letní pneumatiky kombinovat se zimními, střídat je a někteří budou používat celoroční pneumatiky po celý rok.

Při výměně pneumatik mezi sezónami se pneumatiky otočí, aby bylo zajištěno, že zaznamenáte rozdíly v opotřebení mezi přední a zadní nápravou. Při použití celoročních pneumatik již mezi pneumatikami nepřezouváte, a proto musíte dbát na to, aby se pneumatiky během roku střídaly v závislosti na opotřebení a typu vašeho vozidla.

Pro více informací o celoročních pneumatikách, které jsou schváleny pro zimní jízdu, navštivte: https://www.nokiantyres.cz/