Zlepšete svou bezpečnost během zimy používáním pneumatik schválených pro zimní provoz

pneumatiky

Pokud chcete v zimě jezdit s dobrou kontrolou a bezpečností, budete muset sáhnout po zimních pneumatikách. Pokud vaše pneumatiky nejsou oficiálně schváleny pro zimní provoz, znamená to, že nesplňují výkonnostní kritéria pro zimní jízdu. Nemůžete skutečně očekávat, že vám vaše pneumatiky poskytnou dostatečnou bezpečnost, pokud vaše pneumatiky nesplňují výkonnostní kritéria a neprošly výkonnostními testy na sněhu. To znamená, že nebudete mít dostatečnou přilnavost, v zatáčkách můžete dostat smyk nebo nebudete mít dostatečnou trakci, abyste se dostali do kopce. Vaše brzdná dráha se také výrazně prodlouží při jízdě na sněhu a ledu.

V zimě, když je sníh, opravdu nevycházíte z domova v letních botách. To by bylo docela šílené, ale pak očekáváte, že vaše letní pneumatiky budou v zimě fungovat; někdo by mohl říct, že je to také šílené. Zima si opravdu žádá vysoce kvalitní prémiové pneumatiky, které mají zimní homologaci. Jedině tak můžete bezpečně jezdit v náročných podmínkách. Sníh a led jsou tak odlišné od suchého asfaltu. To bude vyžadovat zcela jiný vzorek běhounu, aby se vytvořila přilnavost na sněhu a aby bylo možné odtlačit sníh a rozbředlý sníh z oblasti mezi pneumatikou a vozovkou, aby se zabránilo rozbředlému sněhu. Stejným způsobem, jakým budou muset letní pneumatiky odtlačovat vodu během deštivých letních dnů. Sníh se však liší od vody, a proto budete potřebovat jiný design, abyste byli efektivní.

Na rozdíl od toho, co si většina myslí, zimní pneumatiky překonávají letní pneumatiky na suchém povrchu, když teplota klesne pod nulu. To je způsobeno tím, že pryžová směs používaná v letních pneumatikách neobsahuje přísady, které udržují pneumatiky měkké při nízkých teplotách, protože jsou optimalizovány pro teplé letní teploty. Když pneumatika ztvrdne, ztratí velkou část přilnavosti, kterou je schopna poskytnout během vysokých teplot. Zimní pneumatiky jsou však optimalizovány pro nízké teploty, aby zůstaly měkké a vytvořily potřebnou trakci. Mají také správný vzorek běhounu, aby zvládli sníh a led.

Pokud se tedy chcete ujistit, že jste při jízdě v zimě v bezpečí, musíte se ujistit, že máte zimní schválené pneumatiky v dobrém stavu s dostatečnou zbývající hloubkou dezénu. Pneumatiky, které jsou opotřebované a mají nízkou hloubku dezénu, nejsou schopny tak dobrého výkonu a jízda bude méně bezpečná. Brzdná dráha se prodlouží a zvýší se také riziko rozbředlého sněhu. Jakmile tedy hloubka dezénu klesne pod 4 mm, je čas investovat do nové sady pneumatik. Kromě toho musí být pneumatiky v dobrém stavu; také potřebují mít správný tlak v pneumatikách, aby mohly fungovat tak, jak mají.

Pro více informací o řadě zimních schválených pneumatik navštivte:https://www.nokiantyres.cz/